Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c. Kontakt

Budowa łaźni parowej

Baseny
Sauny
Łaźnie parowe
Budowa łaźni parowej
Akcesoria do łaźni parowej
Wanny SPA
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
RODO
Wybór odpowiedniego materiału do budowy łaźni parowej jest bardzo istotny. A to ze względu na wysoką 100 % wilgotność,  jaka w niej panuje. Łaźnia musi być bardzo szczelna. Materiały, z których będzie wykonana muszą być solidne i odporne na stały kontakt z wilgocią. Ściany łaźni wykonane są z płyt budowlanych pianki styrodurowej, które następnie wykłada się mozaiką szklaną, mozaiką ceramiczną lub innymi odpornymi kafelkami.
Istotnym szczegółem jest wykonanie sufitu. W łaźni sufit musi być wykonany w kształcie kopuły, półokręgu lub dwuspadu najczęściej z płyty budowlanej pianki styrodurowej, który później wykłada się mozaiką szklaną lub ceramiczną bądź maluje się specjalnym tynkiem akrylowym. Ławy wykonywane są pod wymiar ze styroduru, które również wykładane są mozaiką szklaną lub ceramiczną. Podłoga w łaźni musi mieć lekki spad w kierunku kratki ściekowej, która wyłożona jest specjalną mozaiką antypoślizgową. W łaźni można również zamontować prysznic do oblewania się wodą.
 
   
Łaźnię parową wyposaża się w:
  1. Generator pary - wymaga podłączenia do instalacji wodnej, prądu elektrycznego (przeważnie trójfazowego) oraz kanalizacji. To ostatnie połączenie umożliwia opróżnianie zbiornika generatora pary z wody po zakończeniu kąpieli parowej. Zabieg ten jest jak najbardziej wskazany ze względu na higienę oraz osłabianie osadzania się kamienia kotłowego.
  2. Sterownik do generatora pary.
  3. Dysze parowe.
  4. Oświetlenie wewnątrz kabiny- np. oświetlenie halogenowe, oświetlenie LED, oświetlenie światłowodowe), o zmiennym natężeniu i barwie (chromoterapia).
  5. Drzwi szklane hartowane z futryną aluminiową.
  6. Pompka esencji zapachowych- aromaterapia.
  7. Głośniki.
   
 

Najczęściej przeglądano

Oferujemy Państwu baseny betonowe, wykonywane w kilku typach technologii. Zaletą basenów betonowych jest to, że mogą być wykonane w dowolnym wymiarze i kształcie, co pozwala na dostosowanie swojego wymarzonego basenu do swojego domu czy hotelu lub innego ośrodka. Producenci wykonują baseny z najnowszych i najlepszych surowców i materiałów, dzięki temu...

Realizacje

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

Kontakt

Godziny otwarcia

Pn.- Pt. 10:00 - 14:00
W pozostałych godzinach, tj. 08:00 - 10:00  oraz  14:00 - 16:00 pozostajemy do dyspozycji po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c.
43-450 Ustroń, ul. J. Kreta 26

Tel: 33 854-76-47
Kom: 602-764-419
E-mail: drewbas@drewbas.pl