Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c. Kontakt

Promienniki podczerwieni

Baseny
Sauny
Sauny fińskie (suche)
Sauny parowe (ziołowe)
Kabiny infared
Akcesoria do saun
Piece elektryczne
Piece dwufunkcyjne
Piece opalane drewnem
Oświetlenie
Wyroby solne
Sterowniki zewnętrzne
Promienniki podczerwieni
Esencje zapachowe
Balie i wanny
Akcesoria drobne
Łaźnie parowe
Wanny SPA
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
RODO
Do kabin infrared oferujemy promienniki infrared:

MAGNEZOWE - kompletny promiennik magnezowy niemieckiej firmy Eos, model IRS35RHK 350 W. Promiennik wyposażony w kabel 3x1,5 mm² o długości 2,5 - 3 mb do montażu w ścianie lub narożniku. Obudowa z blachy stalowej ocynkowanej.
Spektrum 1- 10 um /IR-B, IR-C/, wymiary 550 x 185 x 65 mm, kolor szary.
Promiennik wymaga sterownika zewnętrznego.
CERAMICZNE - wbudowany 300 W ceramiczny promiennik ze spiralą. Ten specjalny ceramiczny radiator przekazuje chłodnicy szczególnie korzystne promieniowanie w zakresie widma 2 -10 m. Reflektor z polerowanego na wysoki połysk aluminium Obudowa z blachy ocynkowanej, pokrycie ochronne kratki flock spray, całkowicie zamontowany z silikonu 3 m kabla podłączeniowego 3 x 1,5 mm. Wybór instalacji w jednostce 90°C lub w rogu elementu ściennego.
Wymiary 530 x 185 x 65 mm.Promiennik wymaga sterownika zewnętrznego.
KWARCOWE - kompletny kwarcowy promiennik FIRMY SOLIS. Promiennik wyposażony w kabel 3x1,5 mm² o długości 2,5 - 3 mb do montażu w ścianie lub w rogu kabiny . Obudowa z blachy stalowej ocynkowanej, kolor czarny. Promiennik wymaga sterownika zewnętrznego.
Spektrum 0,8- 14 um /IR-A, IR-B, IR-C/,
Wymiary promiennika naściennego: 771 x 195 x 67 mm
Wymiary promiennika narożnego: 771 x 161 x 67 mm

 
                   
PROMIENIOWANIE PODCZERWONE

Ciepło promieniste to forma energii, nagrzewająca przedmiot bezpośrednio poprzez proces zwany konwersją, bez potrzeby nagrzania powietrza pomiędzy nim a źródłem ciepła. Podczerwony segment spektrum elektromagnetycznego występuje tuż poniżej światła czerwonego, jako następne najniższe energetyczne pasmo światła. Pasmo to jest niewidoczne dla oczu ludzkich, może być jednak wychwycone przez specjalne kamery, przystosowujące podczerwone barwy do naszych oczu. Aczkolwiek, ludzie mogą odczuć ten rodzaj światła, w postaci ciepła. Nasze słońce wytwarza większość swej energii w podczerwonym segmencie spektrum. Nasza atmosfera posiada „okno”, które pozwala promieniom podczerwonym dotrzeć na powierzchnię ziemi bezpiecznie w zakresie 7 – 14 mikronów. Podczas nagrzania, ziemia emituje promienie podczerwone w paśmie 7 – 14 mikronów, a szczytowa wydajność wynosi 10 mikronów. Słońce jest podstawowym źródłem energii podczerwonej, z którym mamy kontakt na co dzień. Podczas pochmurnych wiosennych dni, gdy temp. sięga ok. 10°C, zdarza się, że po zajściu słońca za chmurami, odczuwamy nagły chłód, mimo, że temperatura nie miała czasu spaść. Tak jak gdyby chmura nie pozwalała ciepłym podczerwonym promieniom nas dosięgnąć. Ciepło podczerwone w Podczerwonym systemie termicznym jest dokładnie takie, jak to pochodzące od naszego słońca lub to, które wytwarza nasze ciało.

Dlaczego Podczerwony system termiczny jest wyjątkowy?
 
Wykorzystuje on podczerwone promieniowanie w celu bezpośredniej penetracji tkanek ludzkiego ciała, do głębokości powyżej 3,5 cm. Wydajność tej energii jest zmieniana tak, by dokładnie dostosować ją do własnej energii podczerwonej ciała. Nasze ciało wchłania aż 93 % podczerwonych fal, które docierają do skóry. Tradycyjna sauna, aby wywrzeć na nas swój leczniczy efekt, musi polegać wyłącznie na dwóch źródłach ciepła: najpierw konwekcja (prądy powietrza), później przewodnictwo (bezpośredni kontakt gorącego powietrza ze skórą). W promieniowaniu podczerwonym powietrze podgrzewane jest przez mniej niż 20% energii podczerwonej, co pozostawia ponad 80% na jej bezpośrednie przetworzenie na ciepło w naszym ciele. Stąd też, system oparty na podczerwieni może ogrzać swoich użytkowników do znacznie większej głębokości i znacznie bardziej wydajnie niż tradycyjna sauna, ponieważ wydajność jego energii jest wykorzystywana przede wszystkim w celu przetworzenia energii bezpośrednio na ciepło wewnątrz ciała, a nie stworzenie bardzo gorącego powietrza, które nagrzewa skórę  jedynie zewnętrznie. Ta istotna różnica tłumaczy wiele z bezprecedensowych korzyści wynikających z zastosowania Podczerwonego systemu termicznego, na które nie pozwala tradycyjna sauna. Promieniowanie podczerwone stosowane w Podczerwonym systemie termicznym może wywoływać 2 do 3 razy wyższy poziom pocenia się w stosunku do tradycyjnej gorącej sauny. Jednocześnie, system wykorzystuje o wiele niższe temperatury powietrza. Niższe zakresy temperatur gwarantują większe bezpieczeństwo dla osób obawiających się ryzyka związanego z układem krążenia, który może ucierpieć w wyniku wysokich temperatur w tradycyjnej saunie. Poza tym, w saunie na podczerwień, przy temperaturach od około 25°C do 60°C, oddycha się znacznie bardziej przyjemnie w porównaniu do tradycyjnej sauny. Sauna na podczerwień jest bardziej popularna ze względu na swą wygodę. Użytkownicy nie zmienią zdania, ponieważ mając możliwość łatwiejszego oddychania w chłodniejszej atmosferze, mogą jednocześnie ogrzać się tak bardzo, jak tylko chcą. Dodatkowym argumentem są bardzo pozytywne komentarze korzystających, dotyczące dobrego samopoczucia po wyjściu z takiej sauny. System sauny na podczerwień pozwala nawet na pełne otwarcie drzwi podczas użytkowania, jeśli zależy nam wyłącznie na podczerwonej penetracji lub, jeśli celem jest minimalne pocenie, jako wstęp do właściwego ogrzania. Można to potraktować jako rozgrzewkę przed rozciąganiem, dużym wysiłkiem, bieganiem lub wystawieniem na działanie zimnej pogody. Sauny na podczerwień są prostsze i wygodniejsze w użyciu w porównaniu z dawnymi saunami. Konwencjonalna sauna potrzebuje 90 min na nagrzanie, co czyni ją bardzo niepraktyczną w stosunku do sauny na podczerwień, która nagrzewa się w przeciągu 15 min w temperaturze pokojowej. Wygodne korzystanie w domu jest zatem bardziej prawdopodobne w przypadku sauny na podczerwień. Niższe koszty użytkowania to kolejna zaleta sauny na podczerwień.
 
ZALETY SAUN INFRARED
 
  • Sesja w saunie odbywa się w niższej temperaturze do 60°C, dzięki czemu możemy
    w niej przebywać dłużej, do 30 minut, pronienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5 cm w głąb, następuje intensywane pocenie się. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kalorii (odpowiednik 10 km biegu).
  • Skóra zostaje oczyszczona z toksyn i ma ładniejszy wygląd.
  • Wyraźna redukcja cellulitu.
  • Zalecane przez lekarzy w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia.
  • Redukuje napięcie stresowe.
  • Trzykrotnie bardziej energooszczędna w stosunku do sauny konwencjonalnej. Promienniki po ok. 20 minutach nagrzewają saunę do odpowiedniej temperatury. Konwencjonalne piece potrzebują ok. 60 minut do ogrzania sauny do 90°C a sesja trwa ok. 15 minut.
  • Do podłączenia sauny wystarczy gniazdo 230 V, pomieszczenie nie musi być w żaden szczególny sposób adaptowane.
  • Mogą być wyposażone w komplet głośników.
Innowacyjność sauny infrared polega na zastosowaniu promienników podczerwieni w miejsce konwencjonalnego pieca. Promienniki nagrzewają nasze ciało w sposób podobny do słońca, emitują odpowiednie długości fale podczerwone bez szkodliwego promieniowania UV.

Najczęściej przeglądano

Oferujemy Państwu baseny betonowe, wykonywane w kilku typach technologii. Zaletą basenów betonowych jest to, że mogą być wykonane w dowolnym wymiarze i kształcie, co pozwala na dostosowanie swojego wymarzonego basenu do swojego domu czy hotelu lub innego ośrodka. Producenci wykonują baseny z najnowszych i najlepszych surowców i materiałów, dzięki temu...

Realizacje

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

Kontakt

Godziny otwarcia

Pn.- Pt. 10:00 - 14:00
W pozostałych godzinach, tj. 08:00 - 10:00  oraz  14:00 - 16:00 pozostajemy do dyspozycji po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.
UWAGA!!!
W dniu 31.05.2024 r. firma będzie nieczynna!

Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c.
43-450 Ustroń, ul. J. Kreta 26

Tel: 33 854-76-47
Kom: 602-764-419
E-mail: drewbas@drewbas.pl