Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c. Kontakt

Oświetlenie

Baseny
Sauny
Sauny fińskie (suche)
Sauny parowe (ziołowe)
Kabiny infared
Akcesoria do saun
Piece elektryczne
Piece dwufunkcyjne
Piece opalane drewnem
Oświetlenie
Wyroby solne
Sterowniki zewnętrzne
Promienniki podczerwieni
Esencje zapachowe
Balie i wanny
Akcesoria drobne
Łaźnie parowe
Wanny SPA
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
RODO
KOLOROTERAPIA 4-KOLORY
 
System barwnego oświetlenia składa się z opraw świetlnych - kolor żółty, błękitny, czerwony, zielony oraz z centrum sterowania umożliwiającego płynną lub cykliczną zmianę kolorów jak również oświetlenie jednym kolorem.
 


Wywodząca się ze starożytności CHROMOTERAPIA - czyli uzdrawianie kolorami - polega na stosowaniu różnych barw w stanach chorobowych ciała i umysłu. W dzisiejszych czasach, wraz z innymi dziedzinami medycyny naturalnej, takimi jak: ziołolecznictwo, bioenergo- czy aromaterapią, wspomaga medycynę konwencjonalną w leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń. Wśród miłośników kąpieli saunowych coraz częściej spotyka się sympatyków chromoterapii, łączących walory sauny fińskiej, czy seansu w podczerwieni z terapią kolorem.

Obecnie wiele klinik na świecie wykorzystuje energetyczne własności barw w leczeniu:
  • schorzeń układu pokarmowego (w tym także zatruć pokarmowych),
  • oddechowego,
  • rażenia,
  • nerwobóli, migren,
  • schorzeń kręgosłupa i nerek,
  • dolegliwości kobiecych,
  • nerwicy, bezsenności, moczeniu nocnym i depresji psychicznej. 
Każdy kolor emituje określoną częstotliwość drgań, podobnie jak każda komórka naszego organizmu drga z pewną częstotliwością, utrzymującą się na stałym, określonym poziomie, gdy jesteśmy zdrowi. Nad każdą częścią naszego ciała kontrolę sprawuje inny kolor, o przyporządkowanych do danego organu wibracjach. Podczas choroby wartość ta ulega zakłóceniom, natomiast terapia odpowiednim kolorem (czyli dodanie brakującego koloru, albo koloru uzupełniającego przy nadmiarze jednej barwy) inicjuje proces autoleczenia, pomagając przywrócić jej prawidłową wartość i naturalną równowagę organizmu. W trakcie uzdrawiania kolorem organizm samoczynnie doładowuje się najbardziej potrzebną długością fali, a centra energetyczne organizmu przyjmują optymalną dla procesu zdrowienia ilość dobroczynnej energii. Osobom zdrowym pomaga obniżyć poziom stresu, zregenerować siły witalne oraz wzmocnić system immunologiczny organizmu i odporność na infekcje.
 
Koloroterapia
 
Kolory najczęściej wykorzystywane w chromoterapii to:

Zielony - kolor równowagi między energią pozytywną i negatywną, wprowadza harmonię między ciałem, duszą i umysłem. Jako naturalny czynnik tonizujący działa regenerująco na układ nerwowy oraz kojąco na zestresowany organizm Delikatna zieleń łagodzi bóle głowy, poprawia nastrój oraz pomaga rozładować wewnętrzne napięcia. Dlatego kolor zielony zalecany jest dla osób walczących z depresją, cierpiącym na zaburzenia nerwowe. Wspomaga przemianę materii, reguluje krążenie i pracę serca. Jest najczęściej stosowanym kolorem w procesie uzdrawiania.
W pielęgnacji urody: zieleń koi podrażniony i zaczerwieniony naskórek. Przed seansem w saunie możemy nałożyć na twarz odpowiednią maseczkę, która pod wpływem ciepła Infrared i światła zielonego odżywi skórę.
 
Czerwony - to kolor miłości, żywiołu ognia, który dodaje energii, zwiększa ochotę na seks i poprawia potencję. Pobudza do działania, rozgrzewa, ożywia. Nie należy go nigdy stosować bez innych barw, najkorzystniej w połączeniu z błękitem, bądź zielenią. Czerwień jest niezastąpiona w chorobach układu krążenia,  niskim ciśnieniu, anemii, chorobach układu krwiotwórczego, wątroby, ogólnym obniżeniu witalności organizmu i wychudzeniu. Wzmaga apetyt, przynosi ulgę w dolegliwościach reumatycznych, łupieżu i egzemach. Terapia czerwienią pozwala wzbudzić wyższą aktywność fizyczną i emocjonalną oraz rozbudzić uśpioną namiętność.
W pielęgnacji urody: czerwień wspomaga procesy regeneracji komórek, dlatego jest zalecana dla cery zwiotczałej i ze zmarszczkami. 
 
Fioletowy - kolor, który powstaje z połączenia niebieskiego i czerwonego, działa stymulująco na układ nerwowy, wskazany dla osób cierpiących na chroniczne bóle głowy oraz narażonych na działanie długotrwałego stresu. Nieoceniony w leczeniu  bezsenności, problemach z oczami i zaburzeniach psychicznych. Zalecany także w dolegliwościach reumatycznych, epilepsji i w rekonwalescencji po przebytych chorobach. Sprzyja rozwijaniu inwencji twórczej i postrzeganiu pozazmysłowemu. Terapia fioletem, kolorem duchowości, dawniej bardzo rzadkim i zastrzeżonym dla najbogatszych, pomaga odnaleźć wewnętrzny spokój i przywrócić harmonię ciała i ducha, zaakceptować siebie i zniwelować stres związany z własną samooceną. 
 
Pomarańczowy - to połączenie kolorów: czerwonego i żółtego. Barwa, która nastraja optymizmem, niesie ciepło i radość. Wnosi równowagę pomiędzy ciałem i umysłem. Tonizuje mięśnie, poprawia witalność, dodaje  energii, odwagi oraz rozbudza entuzjazm i kreatywność. Pobudza apetyt, poprawia trawienie, leczy anoreksję, choroby jelit, wzmacnia trzustkę oraz śledzionę. Wspomaga pracę układu oddechowego, dlatego też pomarańczowy zalecany jest przy zapaleniu oskrzeli, astmie oraz grypie i przeziębieniu zimową porą. Reguluje pracę serca, przynosi ulgę
w dolegliwościach chorobowych spowodowanych przez astmę, bronchit, epilepsję. Hamuje rozwój arteriosklerozy. Zalecany przy trudnościach z zasypianiem, osiąganiem stanu relaksacji i wyciszenia. 

Niebieski - to kolor żywiołu wody, duchowości i spokoju. Efektem terapii niebieskim kolorem jest zwolnienie aktywności fal mózgowych, przez co kolor ten wspomaga osiąganie stanu relaksacji i wyciszenia. W odcieniu błękitu działa uspokajająco, ułatwia zasypianie oraz zmniejsza łaknienie.Posiada właściwości antyseptyczne i ściągające. Obniża ciśnienie krwi. Zalecany także w schorzeniach górnych dróg oddechowych (stany zapalne gardła, chrypka, zapalenie strun głosowych, krtani). Ze względu na chłodzące właściwości niebieskiego koloru stosuje się go do łagodzenia stanów zapalnych i do obniżenia gorączki. Łagodzi także stany zapalne oczu, uszu, nosa, płuc, uśmierza dolegliwości bólowe różnego pochodzenia. Zwiększa produkcję leukocytów, wzmacniając tym samym system immunologiczny organizmu.
W odcieniach: błękitu i indygo hamuje krwawienie, przez co zalecany jest przy skaleczeniach, otarciach, oparzeniach. Wspomaga leczenie dolegliwości reumatycznych. Łagodzi objawy bronchitu, następstwa zatruć oraz wspomaga prawidłowe funkcjonowanie przysadki mózgowej.
W pielęgnacji urody: niebieski odpręża, reguluje wydzielanie sebum i działa antybakteryjnie.
 
Żółty - to kolor słońca, piasku, Żywiołu Powietrza. Wzmacnia system nerwowy, stymuluje synchronizację pracy obu półkul mózgowych, przez co wspomaga jego funkcjonowanie. Stanowi niezastąpione panaceum na stres, stany depresyjne, przemęczenie i zaburzenia koncentracji. Żółty jest kolorem intelektu i mądrości. Pobudza wyobraźnię twórczą i inspiruje. Wspiera pozytywne myślenie i nastraja optymistycznie, pomagając osobom wątpiącym w swoją wartość podnieść własną samoocenę i wiarę we własne siły i osobisty potencjał. Poza tym pomocny w leczeniu cukrzycy, niestrawności, przewlekłych zaparć, dolegliwości żołądkowych, zaburzeń pracy nerek. Wspomaga leczenie farmakologiczne takich dolegliwości, jak: przeziębienie, egzemy i stany zapalne spojówek.
 

GWIEŻDNE NIEBO
 
Wystrój wnętrza oraz odpowiednie oświetlenie nadają indywidualny charakter i klimat w saunie. Zestaw Gwiezdne Niebo jest zestawem bardzo dekoracyjnym. Dzięki szklanym kryształkom zestaw ten umożliwia osiągnięcie niepowtarzalnych efektów świetlnych. Zestaw ten tworzy nastrój, atmosferę wypoczynku, relaksu i intymności.Można również zastosować standardowe oświetlenie w saunie jakim jest lampa ceramiczna z drewnianą osłoną lub podświetlić kamień onyks czy wyroby solne /panele, cegły/. Można je umieścić na ścianie sauny lub na suficie jak na zdjęciach poniżej. Coraz większą popularnością cieszy sie oświetlenie LED, stosowane za oparciami lub pod ławkami a w kabinie infrared również w suficie.
 
 Najczęściej przeglądano

Oferujemy Państwu baseny betonowe, wykonywane w kilku typach technologii. Zaletą basenów betonowych jest to, że mogą być wykonane w dowolnym wymiarze i kształcie, co pozwala na dostosowanie swojego wymarzonego basenu do swojego domu czy hotelu lub innego ośrodka. Producenci wykonują baseny z najnowszych i najlepszych surowców i materiałów, dzięki temu...

Realizacje

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

Kontakt

Godziny otwarcia

Pn.- Pt. 10:00 - 14:00
W pozostałych godzinach, tj. 08:00 - 10:00  oraz  14:00 - 16:00 pozostajemy do dyspozycji po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.
UWAGA!!!
W dniu 31.05.2024 r. firma będzie nieczynna!

Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c.
43-450 Ustroń, ul. J. Kreta 26

Tel: 33 854-76-47
Kom: 602-764-419
E-mail: drewbas@drewbas.pl