Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c. Kontakt

Ogrzewanie basenu

Baseny
Baseny murowane (betonowe)
Zadaszenia basenowe
Akcesoria basenowe
Folie basenowe
Filtry piaskowe i pompy
Wyposażenie niecki basenowej
Atrakcje wodne
Ogrzewanie basenu
Automaty dozujące
Przykrycia basenowe
Kamienie brzegowe
Uzdatnianie wody basenowej
Czyszczenie basenu
Sauny
Łaźnie parowe
Wanny SPA
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
RODO
W zależności od tego gdzie znajduje się basen można zastosować ogrzewanie wody, które dobierane jest indywidualnie do każdego basenu. Przez lato gdy jest gorąco w basenach znajdujących się na zewnątrz można dogrzewać pompami ciepła lub matami solarnymi /kolektorami/ w domu znów czy na halach pływalni wymiennikami ciepła lub grzałkami. Dobór urządzenia grzewczego zależny jest także od tego jak długo basen będzie użytkowany- czy tylko przez sezon letni czy całorocznie.

W ofercie posiadamy:

Wymienniki ciepła
Jeśli chcą być Państwo uniezależnieni od słońca należy zamontować w instalacji wymiennik ciepła podłączony do pieca C.O. Płynąca z pieca gorąca woda wpływa do wężownicy wymiennika. Woda z basenu opływa wężownicę i ogrzewa się. Temperatura wody z basenu mierzona jest przez czujnik temperatury. Gdy osiągnie ona wymaganą temperaturę czujnik daje sygnał do termostatu, który przerywa obieg wody gorącej z C.O.. Przy decyzji o zamontowaniu wymiennika należy uwzględnić moc pieca C.O..
     

Podgrzewacze elektryczne
Idealne rozwiązanie dla małych basenów. Działanie podobne jak przy wymienniku jednak zamiast wężownicy znajduje się element grzejny. Podczas eksploatacji podgrzewacza należy zwrócić uwagę, aby element grzejny nie uległ uszkodzeniu. Przyczyniają się do tego: duża zawartość wapnia w wodzie, duża ilość środków dezynfekujących, złe podłączenie zarówno od strony elektrycznej, jak i hydraulicznej. Zaleca się stosowanie tego rozwiązania, gdy nie można zastosować innego.
   

Kolektory słoneczne
Płyty i maty z tworzywa instalowane są na dachu lub na ziemi, na specjalnych ramach. Pompa filtra włącza wodę do kolektorów, gdzie ta zostaje ogrzana. Jeżeli słońce nie świeci przepływ wody do kolektorów zostaje odłączony za pomocą specjalnego zaworu. Ważne jest dokładne dobranie ilości płyt kolektorowych lub wielkości mat. Istnieje możliwość ogrzewania basenu kolektorami słonecznymi.


Pompy ciepła
Basenowe pompy ciepła typu powietrze- woda pobierają energię cieplną zgromadzoną
w powietrzu i zamieniają je na energię użytkową. Pompy ciepła są przyjazne dla środowiska wytwarzając energię odnawialną. Pompa ciepła do basenów kąpielowych utrzymuje stałą temperaturę wody w zbiorniku podczas całego sezonu kąpielowego. Wystarczy jednorazowe manualne nastawienie, aby ustalić temperaturę wody w Państwa basenie.
Pompy ciepła PCWB przeznaczone są do podniesienia temperatury wody basenowej i wydłużenia sezonu kąpielowego w zewnętrznym, sezonowym basenie. Urządzenie nadaje się do montażu zarówno w nowej jak i już istniejącej instalacji. Aby podłączyć je do istniejącej instalacji wystarczy zastosować dwa trójniki i zawór, aby stworzyć obejście tzw. bypass (zgodnie ze schematem podłączenia). Wymiennik oddający ciepło wodzie basenowej jest celowo wykonany z tytanu w obudowie z PVC, aby wykluczyć wpływ środków dezynfekujących wodę basenową na żywotność urządzenia. Pompa ciepła, oprócz automatyki utrzymującej żądaną temperaturę w basenie, umożliwia sterowanie pompą filtracyjną, gdy woda basenowa wymaga ogrzewania.

   


Pompy ciepła produkowane są w 7 rozmiarach:
  • PCWB 3,5 kW  pobór mocy: 0,68 kW
  • PCWB 5,4 kW                         0,96 kW
  • PCWB 7,6 kW                         1,26 kW
  • PCWB 10,0 kW                       1,80 kW
  • PCWB 13,0 kW                       2,30 kW
  • PCWB 18,2 kW                       3,00 kW
  • PCWB 22,0 kW                       3,60 kW


Dodatkowe informacje:

Pobierz załącznik POMPY CIEPŁA ULOTKA 2020
POMPY CIEPŁA ULOTKA 2020
.pdf (354.03 KB) Pobrano: 26 razy

Najczęściej przeglądano

Oferujemy Państwu baseny betonowe, wykonywane w kilku typach technologii. Zaletą basenów betonowych jest to, że mogą być wykonane w dowolnym wymiarze i kształcie, co pozwala na dostosowanie swojego wymarzonego basenu do swojego domu czy hotelu lub innego ośrodka. Producenci wykonują baseny z najnowszych i najlepszych surowców i materiałów, dzięki temu...

Realizacje

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

Kontakt


Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c.
43-450 Ustroń, ul. J. Kreta 26

Tel: 33 854-76-47
Kom: 602-764-419
E-mail: drewbas@drewbas.pl