W zależności od tego gdzie znajduje się basen można zastosować ogrzewanie wody, które dobierane jest indywidualnie do każdego basenu. Przez lato gdy jest gorąco w basenach znajdujących się na zewnątrz można dogrzewać pompami ciepła lub matami solarnymi /kolektorami/ w domu znów czy na halach pływalni wymiennikami ciepła lub grzałkami. Dobór urządzenia grzewczego zależny jest także od tego jak długo basen będzie użytkowany- czy tylko przez sezon letni czy całorocznie.
W ofercie posiadamy:
Wymienniki ciepła
Jeśli chcą być Państwo uniezależnieni od słońca należy zamontować w instalacji wymiennik ciepła podłączony do pieca C.O. Płynąca z pieca gorąca woda wpływa do wężownicy wymiennika. Woda z basenu opływa wężownicę i ogrzewa się. Temperatura wody z basenu mierzona jest przez czujnik temperatury. Gdy osiągnie ona wymaganą temperaturę czujnik daje sygnał do termostatu, który przerywa obieg wody gorącej z C.O.. Przy decyzji o zamontowaniu wymiennika należy uwzględnić moc pieca C.O..
Podgrzewacze elektryczne
Idealne rozwiązanie dla małych basenów. Działanie podobne jak przy wymienniku jednak zamiast wężownicy znajduje się element grzejny. Podczas eksploatacji podgrzewacza należy zwrócić uwagę, aby element grzejny nie uległ uszkodzeniu. Przyczyniają się do tego: duża zawartość wapnia w wodzie, duża ilość środków dezynfekujących, złe podłączenie zarówno od strony elektrycznej, jak i hydraulicznej. Zaleca się stosowanie tego rozwiązania, gdy nie można zastosować innego.
|
|
Pompy ciepła
Basenowe pompy ciepła typu powietrze- woda pobierają energię cieplną zgromadzoną
w powietrzu i zamieniają je na energię użytkową. Pompy ciepła są przyjazne dla środowiska wytwarzając energię odnawialną. Pompa ciepła do basenów kąpielowych utrzymuje stałą temperaturę wody w zbiorniku podczas całego sezonu kąpielowego. Wystarczy jednorazowe manualne nastawienie, aby ustalić temperaturę wody w Państwa basenie.
Pompy ciepła PCWB przeznaczone są do podniesienia temperatury wody basenowej i wydłużenia sezonu kąpielowego w zewnętrznym, sezonowym basenie. Urządzenie nadaje się do montażu zarówno w nowej jak i już istniejącej instalacji. Aby podłączyć je do istniejącej instalacji wystarczy zastosować dwa trójniki i zawór, aby stworzyć obejście tzw. bypass (zgodnie ze schematem podłączenia). Wymiennik oddający ciepło wodzie basenowej jest celowo wykonany z tytanu w obudowie z PVC, aby wykluczyć wpływ środków dezynfekujących wodę basenową na żywotność urządzenia. Pompa ciepła, oprócz automatyki utrzymującej żądaną temperaturę w basenie, umożliwia sterowanie pompą filtracyjną, gdy woda basenowa wymaga ogrzewania.
Pompa ciepła PCWBi (sprężarka inwerterowa)
Pompa ciepła typu powietrze/woda PCWBi jest przewidziana do bezpośredniego podłączenia do obiegu technologicznego wody basenowej. Służy do podgrzewania wody, jak również w razie potrzeby do jej chłodzenia. Cechą wyróżniającą urządzenia jest płynna regulacja mocy grzewczej dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej.
Pompa ciepła najnowszej generacji ze sprężarką o płynnej regulacji wydajności w zakresie 20-100%. Dzięki temu moc grzewcza jest dostosowywana do potrzeb, a praca odbywa się z niższą wydajnością i głośnością.potrzeb.
Co zaoferuje Ci pompa ciepła PCWBi?
To wyjątkowo ekonomiczne i komfortowe podgrzewanie wody w basenach zewnętrznych. Specjalne rozwiązania konstrukcyjne opracowano z myślą o bezpośrednim podłączeniu wody bez potrzeby stosowania m.in. dodatkowego wymiennika ciepła. Zapewnia to szybki i nieskomplikowany montaż oraz szczególnie wysoką efektywność pracy. Komfortowe korzystanie z basenu może trwać już nie przez 1-2 miesiące, ale nawet 5 miesięcy w ciągu roku. Wersja inwerterowa pompy ciepła cechuje się dodatkowo płynną regulacją wydajności, zwiększoną efektywnością i obniżoną głośnością pracy.
Maksimum ciepła za niewiele energii
Ilość ciepła wytwarzana przez tradycyjne źródła ciepła jest nieco niższa od ilości zużywanej energii. Z kolei pompa ciepła korzystając przede wszystkim z energii otoczenia wytwarza kilkakrotnie więcej ciepła niż ilość zużywanej energii elektrycznej. W szczególności inwerterowa pompa ciepła cechuje się bardzo wysoką efektywnością energetyczną. Na przykład model PCWBi 9,5kW-B wytwarzając przy swojej maksymalnej wydajności 9,5 kW ciepła, zużywa jedynie 1,4 kW energii (w punkcie pracy A27/W26).
Minimum kosztów bieżących i stałych
Nie tylko małe zużycie energii przełoży się na niskie rachunki. Wybierając urządzenie trzeba zwrócić uwagę na istotne stałe koszty związane np. z wymaganymi zwykle przeglądami. Inwerterowe pompy ciepła PCWBi posiadają już w standardzie 4 lata gwarancji. Są najnowszą generacją urządzeń o tym przeznaczeniu, zgodną z trendem stosowania w pompach ciepła sprężarek inwerterowych. Bazując na sprawdzonych rozwiązaniach, obecny model nie wymaga obowiązkowych płatnych przeglądów. To w dodatkowy sposób obniża zdecydowanie wieloletnie koszty użytkowania urządzenia.
Komfort wśród dźwięków natury
Basenowe pompy ciepła PCWBi-B dzięki zastosowaniu sprężarki inwerterowej oraz osłon wentylatora, pracują z nieosiągalnym wcześniej minimalnym poziomem głośności. Poziom 36 dB(A) w odległości 1 metra, osiągany przy obniżanej płynnie wydajności pompy ciepła oznacza, że podczas relaksu w ogrodzie usłyszymy przede wszystkim głośniejszy śpiew ptaków. Tak więc dla najwyższych wymagań, gdy dom znajduje się w wyjątkowo cichej okolicy, wybór pompy ciepła PCWBi-B będzie mieć dodatkowe uzasadnienie.
Pompa ciepła ze sprężarką 1-stopniową czy inwerterową?
Inwerterowa pompa ciepła do basenu w odróżnieniu od standardowej ze sprężarką 1-stopniową (ON-OFF) cechuje się płynną regulacją wydajności grzewczej. Pozwala to dostosowywać pracę urządzenia do zmiennych potrzeb cieplnych basenu. Efektem tego jest uzyskiwanie wyższych efektywności COP, a tym samym niższych kosztów eksploatacji. Dodatkową korzyścią jest w przypadku inwerterowych pomp ciepła możliwość obniżania głośności pracy w rezultacie zmniejszania wydajności sprężarki.
Montaż i bieżąca obsługa także bez stresu
Montaż pomp ciepła PCWBi jest stosunkowo łatwą i szybką czynnością. Układ wewnętrzny jest całkowicie hermetyczny i nie wymaga ingerencji przy pracach instalacyjnych. Są one prowadzone poza budynkiem, zwykle przy samym basenie. Sam sterownik nie potrzebuje skomplikowanej konfiguracji. Do podłączenia obiegu wody basenowej najkorzystniej będzie użyć prefabrykowanego bypassu z oferty Hewalex (dostępny dla serii PCWBi-B). Składa się on z orurowania i 3 zaworów do odcinania przepływu wody przez pompę ciepła, a także jego regulowania. Urządzenie można też szybko zdemontować i przechować na okres zimowy w zamkniętym pomieszczeniu.
OPTI-ENER – maksymalne wykorzystanie bezpłatnej energii z fotowoltaiki
Innowacyjny system Hewalex OPTI-ENER typu EMS (Energy Management System) pozwala zwiększyć stopień wykorzystania bezpłatnej energii wytwarzanej przez instalację fotowoltaiczną (PV). Pompa ciepła może być automatycznie włączana gdy dostępna jest bezpłatna energia z instalacji PV. W ten sposób podgrzewanie wody basenowej będzie realizowane bez kosztów! Jednocześnie wyższy stopień autokonsumpcji energii z instalacji PV wpłynie na wyższą opłacalność całego układu – pompy ciepła i fotowoltaiki. Sterownik realizuje założenia standardu SG Ready (ang. Smart Grid Ready), który pozwala połączyć się z inteligentną siecią elektroenergetyczną. Pozwoli to korzystać z niższych cen zakupu energii, a także ograniczać jej odbiór w okresach wyższych cen zakupu.
Właściwości produktu
NOWOCZESNA SPRĘŻARKA INWERTEROWA
Sprężarka nowej generacji o płynnej regulacji wydajności w szerokim zakresie 20-100% dostosowuje pracę do chwilowych potrzeb cieplnych, obniżając zdecydowanie głośność pracy przy niskich mocach.
WYMIENNIK CIEPŁA ZE STALI TYTANOWEJ
Specjalna konstrukcja wymiennika ciepła i skraplacza, wykonana ze stali tytanowej zapewnia odporność na działanie wody basenowej. Niskie opory przepływu eliminują potrzebę stosowania dodatkowej pompy obiegowej.
FUNKCJONALNY STEROWNIK Z DOSTĘPNĄ APLIKACJĄ MOBILNĄ
Funkcjonalny, wygodny w obsłudze sterownik z ekranem dotykowym, nastawą temperatury grzania/chłodzenia wody i czasów pracy. Z modułem mWiFi możliwe jest sterowanie i podgląd pracy za pomocą aplikacji mobilnej.
NOWOCZESNY EKOLOGICZNY CZYNNIK R32
Czynnik ziębniczy R32 zamknięty w hermetycznym obiegu pompy ciepła i w porównaniu do wcześniej stosowanych jest znacznie bardziej przyjazny środowisku i łatwiejszy do ponownego wykorzystywania.
NIŻSZE WYDATKI DZIĘKI BRAKOWI PŁATNYCH PRZEGLĄDÓW
Brak płatnych przeglądów i 4 lata gwarancji na urządzenie sprawia, że koszty eksploatacji wynikają z zużycia energii elektrycznej, a nie prowadzenia nadprogramowych czynności serwisowych.
ESTETYCZNA I TRWAŁA OBUDOWA
Obudowa wykonana ze stali galwanizowanej w uniwersalnym stonowanym kolorze zachowuje swoje właściwości w kolejnych latach eksploatacji będąc odporną na wpływ warunków zewnętrznych.
Różnice między pompą ciepła PCWBi-B a PCWBi-C
Firma Hewalex w swojej ofercie posiada dwa typoszeregi inwerterowych basenowych pomp ciepła: PCWBi-B oraz PCWBi-C. Oba modele różnią się nie tylko wyglądem i kolorem, ale także kluczowymi cechami konstrukcyjnymi.
Pompy ciepła PCWBi-B wyposażone są w sprężarki Mitsubishi. Ponadto, sposób wyrzutu powietrza z wentylatora odbywa się na boki oraz od spodu, przyczynia się do zmniejszenia hałasu w trakcie działania. Ze względu na powyższe różnice konstrukcyjne pompy ciepła PCWBi-B są jednymi z najbardziej cichych urządzeń tego typu na rynku.
Pompy ciepła PCWBi-C wyposażone są natomiast w sprężarki Gree i posiadają standardowy sposób wyrzutu powietrza.
|