Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c. Kontakt

Kabiny infared

Baseny
Sauny
Sauny fińskie (suche)
Sauny parowe (ziołowe)
Kabiny infared
Akcesoria do saun
Łaźnie parowe
Wanny SPA
Galeria zdjęć
Pliki do pobrania
RODO
Kabina infrared bardzo przypomina tradycyjną saunę lecz różni się od niej źródłem i rodzajem ciepła. W saunie piec ogrzewa powietrze do temperatury ok. 100 st.C. i ciepło w tej postaci poprzez skórę wnika w głąb ciała przebywających tam osób. W kabinach infrared temperatura powietrza wynosi 30 – 60 st.C, ciepło wytwarzane jest przez promienniki podczerwieni i wnika w głąb naszego ciała. Promienie podczerwone penetrują w głąb naszego ciała 3 – 4 cm. i powodują ten sam efekt pocenia się od wewnątrz jak przy aktywnym uprawianiu sportu. Kąpiel w takiej kabinie regeneruje, odpręża i oczyszcza organizm, poprawia jego kondycję a nawet działa leczniczo. Kabiny infrared wykonywane są z elementów w postaci paneli ze specjalnie selekcjonowanego świerka skandynawskiego, sosny bezsęcznej, jodły kanadyjskiej, osiki, osiki termo czy też cedru kanadyjskiego. Ławki, oparcia, podgłówki, osłony, czyli wszystkie elementy mające kontakt z ciałem wykonane są z drewna tropikalnego „abachi” /nienagrzewającego się/. Drzwi to tafla szklana -hartowana- 8 mm na okuciach fińskich. W kabinie tej ławki wykonane są na jednym najniższym poziomie dla wygodnego siedzenia.
Źródłem ciepła są promienniki podczerwieni, które wytwarzają promieniowanie podczerwone podobne do słonecznego lecz wolne od promieni UV. Promienniki umieszczone są w ścianach i narożnikach oraz w dolnej części do nagrzewania nóg.  Na zewnątrz umieszczony jest panel sterujący do włączania i wyłączania promienników oraz oświetlenia. Wewnątrz znajduje się czujnik do pomiaru temperatury. W kabinie można przebywać do 40 minut.
CZYM JEST PROMIENIOWANIE PODCZERWONE?
 
Ciepło promieniste to forma energii, nagrzewająca przedmiot bezpośrednio poprzez proces zwany konwersją, bez potrzeby nagrzania powietrza pomiędzy nim a źródłem ciepła. Podczerwony segment spektrum elektromagnetycznego występuje tuż poniżej światła czerwonego, jako następne najniższe energetyczne pasmo światła. Pasmo to jest niewidoczne dla oczu ludzkich, może być jednak wychwycone przez specjalne kamery, przystosowujące podczerwone barwy do naszych oczu. Aczkolwiek, ludzie mogą odczuć ten rodzaj światła, w postaci ciepła. Nasze słońce wytwarza większość swej energii w podczerwonym segmencie spektrum. Nasza atmosfera posiada „okno”, które pozwala promieniom podczerwonym dotrzeć na powierzchnię ziemi bezpiecznie w zakresie 7 – 14 mikronów. Podczas nagrzania, ziemia emituje promienie podczerwone w paśmie 7 – 14 mikronów, a szczytowa wydajność wynosi 10 mikronów. Słońce jest podstawowym źródłem energii podczerwonej, z którym mamy kontakt na co dzień. Podczas pochmurnych wiosennych dni, gdy temp. sięga ok. 10 °C, zdarza się, że po zajściu słońca za chmurami, odczuwamy nagły chłód, mimo, że temperatura nie miała czasu spaść. Tak jak gdyby chmura nie pozwalała ciepłym podczerwonym promieniom nas dosięgnąć. Ciepło podczerwone w Podczerwonym systemie termicznym jest dokładnie takie, jak to pochodzące od naszego słońca lub to, które wytwarza nasze ciało.
 
DLACZEGO PODCZERWONY SYSTEM TERMICZNY JEST WYJĄTKOWY?
 
Wykorzystuje on podczerwone promieniowanie w celu bezpośredniej penetracji tkanek ludzkiego ciała, do głębokości powyżej 3,5 cm. Wydajność tej energii jest zmieniana tak, by dokładnie dostosować ją do własnej energii podczerwonej ciała. Nasze ciało wchłania aż 93 % podczerwonych fal, które docierają do skóry. Tradycyjna sauna, aby wywrzeć na nas swój leczniczy efekt, musi polegać wyłącznie na dwóch źródłach ciepła: najpierw konwekcja (prądy powietrza), później przewodnictwo (bezpośredni kontakt gorącego powietrza ze skórą). W promieniowaniu podczerwonym powietrze podgrzewane jest przez mniej niż 20 % energii podczerwonej, co pozostawia ponad 80 % na jej bezpośrednie przetworzenie na ciepło w naszym ciele. Stąd też, system oparty na podczerwieni może ogrzać swoich użytkowników do znacznie większej głębokości i znacznie bardziej wydajnie niż tradycyjna sauna, ponieważ wydajność jego energii jest wykorzystywana przede wszystkim w celu przetworzenia energii bezpośrednio na ciepło wewnątrz ciała, a nie stworzenie bardzo gorącego powietrza, które nagrzewa skórę jedynie zewnętrznie. Ta istotna różnica tłumaczy wiele z bezprecedensowych korzyści wynikających z zastosowania Podczerwonego systemu termicznego, na które nie pozwala tradycyjna sauna. Promieniowanie podczerwone stosowane w Podczerwonym systemie termicznym może wywoływać 2 do 3 razy wyższy poziom pocenia się w stosunku do tradycyjnej gorącej sauny. Jednocześnie, system wykorzystuje o wiele niższe temperatury powietrza. Niższe zakresy temperatur gwarantują większe bezpieczeństwo dla osób obawiających się ryzyka związanego z układem krążenia, który może ucierpieć w wyniku wysokich temperatur w tradycyjnej saunie. Poza tym, w saunie na podczerwień, przy temperaturach od około 25o C do 60 °C, oddycha się znacznie bardziej przyjemnie w porównaniu do tradycyjnej sauny. Sauna na podczerwień jest bardziej popularna ze względu na swą wygodę. Użytkownicy nie zmienią zdania, ponieważ mając możliwość łatwiejszego oddychania w chłodniejszej atmosferze, mogą jednocześnie ogrzać się tak bardzo, jak tylko chcą. Dodatkowym argumentem są bardzo pozytywne komentarze korzystających, dotyczące dobrego samopoczucia po wyjściu z takiej sauny. System sauny na podczerwień pozwala nawet na pełne otwarcie drzwi podczas użytkowania, jeśli zależy nam wyłącznie na podczerwonej penetracji lub, jeśli celem jest minimalne pocenie, jako wstęp do właściwego ogrzania. Można to potraktować jako rozgrzewkę przed rozciąganiem, dużym wysiłkiem, bieganiem lub wystawieniem na działanie zimnej pogody. Sauny na podczerwień są prostsze i wygodniejsze w użyciu w porównaniu z dawnymi saunami. Konwencjonalna sauna potrzebuje 90 min na nagrzanie, co czyni ją bardzo niepraktyczną w stosunku do sauny na podczerwień, która nagrzewa się w przeciągu 15 min w temperaturze pokojowej. Wygodne korzystanie w domu jest zatem bardziej prawdopodobne w przypadku sauny na podczerwień. Niższe koszty użytkowania to kolejna zaleta sauny na podczerwień.

 

Najczęściej przeglądano

Oferujemy Państwu baseny betonowe, wykonywane w kilku typach technologii. Zaletą basenów betonowych jest to, że mogą być wykonane w dowolnym wymiarze i kształcie, co pozwala na dostosowanie swojego wymarzonego basenu do swojego domu czy hotelu lub innego ośrodka. Producenci wykonują baseny z najnowszych i najlepszych surowców i materiałów, dzięki temu...

Realizacje

Mapa dojazdu

Mapa dojazdu

Kontakt

Godziny otwarcia

Pn.- Pt. 10:00 - 14:00
W pozostałych godzinach, tj. 08:00 - 10:00  oraz  14:00 - 16:00 pozostajemy do dyspozycji po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

Z.P.H.U. "Drew-Bas" s.c.
43-450 Ustroń, ul. J. Kreta 26

Tel: 33 854-76-47
Kom: 602-764-419
E-mail: drewbas@drewbas.pl